
Kristin Høili og Armand Åsheim i Multiconsult ser fram til å bistå Forsvarsbygg på Rygge flystasjon.
Oppdraget er vunnet gjennom en minikonkurranse blant leverandører på Forsvarsbyggs rammeavtale for tverrfaglige rådgivnings- og prosjekteringstjenester, som strekker seg over flere år.
– Vi er stolte over å bli valgt i konkurranse med andre rammeavtaleleverandører, basert på styrken i teamet og den relevante erfaringen ressursene våre har fra tilsvarende prosjekter, sier Armand Åsheim i Multiconsult, som har vært tilbudsansvarlig.
Prosjekteringen vil i første omgang omfatte to delprosjekter. Det pågår samtidig arbeid med søknader for å få godkjent ytterligere delprosjekter.
- Dette er et komplekst og samfunnskritisk oppdrag som stiller høye krav til både faglighet og samhandling. Vi ser frem til å bidra med vår faglige spisskompetanse innenfor de rammene som er fastsatt for oppdraget, sier Kristin Høili, som har vært tilbudsleder for Multiconsult.
Multiconsult har de siste årene bistått Forsvarsbygg i flere oppdrag knyttet til planlegging, prosjektering og miljøfaglige tjenester, både gjennom enkeltkontrakter og rammeavtaler. Oppdraget på Rygge inngår i et langsiktig samarbeid der Multiconsult bidrar med bred tverrfaglig kompetanse til Forsvarsbyggs portefølje av forsvars- og sikkerhetsrelaterte prosjekter.

Forsvarsbygg har tildelt Multiconsult Norge en stor rammeavtale for prosjektering av bygg og infrastrukturtiltak ved Haakonsvern.

Multiconsult Norge AS er innstilt som hovedleverandør i Forsvarsbyggs nye rammeavtale for strategisk rådgiving innen EBA.

Multiconsult Norge er innstilt som vinner av en ny rammeavtale med Forsvarsbygg for design- og rådgivningstjenester knyttet til La