Frokostmøte: Grunnforhold i byggeprosjekter

Molde Næringsforum og Multiconsult inviterer til frokostmøte 23. april.

I Molde har vi lenge vært vant til å bygge på trygg og forutsigbar grunn. Nå møter bygge- og eiendomsbransjen nye typer tomter og mer komplekse grunnforhold. Sammen med Molde næringsforening inviterer vi til frokostmøte om hvorfor kunnskap om grunnforhold tidlig i prosessen er avgjørende for gode beslutninger.

DatoTorsdag 23. april
LokasjonMulticonsult, Grandfjæra 22c, 6415 Molde i Aulaen
TidspunktKl. 08:00 til 10:00
Dette frokostmøtet er en del av Molde Næringsforums møteplassrekke for bygg- og anleggsbransjen i Molderegionen. Målet er å styrke samarbeidet mellom private og offentlige aktører, legge til rette for åpen dialog og bidra til bedre samhandling i prosjekter og utviklingsprosesser. Gjennom jevnlige samlinger ønsker de å bygge relasjoner, dele erfaringer og sammen utvikle en mer effektiv og fremtidsrettet bransje i regionen.

Vi vil se nærmere på hvorfor det lønner seg å ha god kunnskap tidlig i prosessene, og på miljøgeologiske perspektiver og bærekraft knyttet til håndtering av forurenset grunn. Vi vil også løfte frem eiendomsutvikleres erfaringer og syn på grunnforhold i utviklingsprosjekter.

Frokostmøtet avsluttes med en paneldebatt der temaene diskuteres videre.

Velkommen!

Program

  • 08:00: Frokost
  • 08:30: Velkommen v/Molde Næringsforum
  • 08:35: Introduksjon v/seksjonsleder Silje Mordal, Multiconsult
  • 0845: Grunnforhold er viktig. Det lønner seg å vite – uvitenhet er kostbart v/fagdirektør Geo Odd Arne Fauskerud, Multiconsult
  • 09:05: Masser til besvær - hvordan gjøre det bærekraftig? v/miljørådgiver Anne Melbø og seksjonsleder Kjersti Finholt, Multiconsult
  • 09:15: Pause
  • 09:25: En eiendomsutviklers syn på grunnforhold - v/TBA
  • 09:45: Paneldebatt og spørsmål
  • 09:55: Takk for i dag v/Molde Næringsforum

Kontakt meg om frokostmøte

Stian Moursund
Markedskontakt Midt
RingSend e-post