Rådgiver sikkerhet (RIS)

Multiconsult AS avdeling elektro/IKT er i stor vekst, og vi ønsker derfor å styrke vår kompetanse innen sikkerhetsfaget. Som ansatt hos oss vil du bli en del av et veldrevet kompetansenettverk med samkjørte fagområder som er i front på alt fra digitale arbeidsprosesser til anleggsgjennomføring.  

Kontorsted
Oslo
Søknadsfrist
16. oktober 2025
Kontaktpersoner

Eirik Ivarsøy
Seksjonsleder
tlf: 94834631

Søk på stillingen

Multiconsult AS avdeling elektro/IKT er i stor vekst, og vi ønsker derfor å styrke vår kompetanse innen sikkerhetsfaget. Som ansatt hos oss vil du bli en del av et veldrevet kompetansenettverk med samkjørte fagområder som er i front på alt fra digitale arbeidsprosesser til anleggsgjennomføring.  

Hvordan vil arbeidshverdagen din se ut? 

I denne rollen vil du få muligheten til å ta del i store og små prosjekter. Noen store pågående oppdrag er blant annet Vikingtidsmuseet, Nye Rikshospitalet sykehus, Ny vannforsyning Oslo og Fornebubanen. Hos oss vil du få en viktig rolle i gjennomføring av våre oppdrag, samt være med på å å løfte og utvikle avdelingen og kompetansenettverket. Videre ønsker vi å legge til rette for at du får en arbeidshverdag med utviklende og interessante arbeidsoppgaver som bidrar til faglig og personlig utvikling.  

Dine arbeidsoppgaver vil hovedsakelig være knyttet til rådgivning, prosjektering og oppfølging av sikkerhets installasjoner. Typiske arbeidsoppgaver vil være:  

  • Prosjektering og rådgiving innen sikkerhet, både fysisk og elektronisk sikring: Lås og beslagsløsninger (L&B), adgangskontrollsystemer (AAK), alarm (AIA), kameraløsninger (ITV/TVO), og Velferdsteknologi løsninger. Utarbeidelse av konkurransegrunnlag.
  • Utarbeidelse av arbeidsgrunnlag for sikkerhetsleveranser som f.eks. sikring & låseplaner, soneplaner, med multiDoor som arbeidsverktøy.
  • Tilstandsanalyser.
  • Oppfølging av prosjektert underlag under byggeperiode, og kontroller i forbindelse med overlevering. 

Hvem er du? 

Er du en person med gode kommunikasjons- og samarbeidsevner, som trives med å jobbe i tverrfaglige team, tett på kunden. Har du et brennende faglig engasjement, samt interesse og forståelse for andre involverte fagområder? Da kan det være akkurat deg vi leter etter. Videre ønsker vi at du har følgende kvalifikasjoner: 

  • Resultat- og løsningsorientert.
  • Drivkraft for å videreutvikle RIS-kompetansen i avdelingen.
  • Oppdatert på digitale prosjekteringsverktøy og engasjert i å utvikle og benytte nye løsninger.

Gode grunner til å velge oss:

  • Systematisk opplærings- og utviklingsløp innen både fag og ledelse
  • Effektive tverrfaglige team og arbeidsprosesser
  • Gode pensjons- og forsikringsordninger
  • En medeierskapsordning som inkluderer et årlig aksjekjøpsprogram og et aksjeeierskapsprogram for nyansatte
  • Fem ukers ferie, fri i romjulen og i påsken, samt fleksibel arbeidstid med mulighet for hjemmekontor
  • En rekke personalgoder som f. eks firmahytter og bedriftsidrettslag

I Multiconsult kan du komme som du er. Vi skal gjøre vårt for å gi deg utviklende oppgaver i et arbeidsmiljø du trives i. Vi verdsetter en mangfoldig kultur kjennetegnet av erfarings- og kunnskapsdeling på tvers, og gleder oss til å høre hvordan du vil bidra inn i miljøet vårt!   

Er du den rette for jobben? Vi behandler søknader løpende, og gleder oss til å høre fra deg! For mer informasjon, ta kontakt med oss eller sjekk ut vår hjemmeside! 

Avdeling for elektro/IKT innenfor forretningsenhet Bygg og Eiendom består av ca 80 engasjerte medarbeidere i Oslo (Ryen og Skøyen). Som medlem av Multiconsult sitt elektrofaglige kompetansenettverk, bestående av 280 medarbeidere, er det ingen utfordring som er for stor, eller kompleks. Elektro/IKT avdelingen har konstant fokus på forbedring og effektivisering samtidig er vår avdeling en plattform for innovasjon og verdiskaping for å utvikle vårt samfunn i en enda grønnere og bærekraftig fremtid. Med dagens prosjektportefølje, og kommende oppdrag, ser vi behov for å styrke vår kapabilitet (kompetanse og kapasitet) innen fagområdet.

For ytterligere informasjon om stillingen er det bare å ta kontakt!

Ytterligere informasjon: 

Før ansettelse i Multiconsult vil du bli bedt om å fremlegge gyldig bevis på bestått høyere utdannelse, herunder fagbrev, bachelor-, master- og doktorgrad. Vi anbefaler derfor at du legger ved disse dokumentene i søknaden din. Med gyldig bevis menes fagbrev og vitnemål. Er hele, eller deler av, utdanningen din gjennomført i utlandet kan du bli bedt om å legge frem bevis på HK-dir.-godkjent utdanning (Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse). Les mer om automatisk og profesjonsgodkjenning av utdanning her

Videre gjør vi oppmerksomme på at arbeidsspråket i Multiconsult er norsk. Våre prosjekter krever god forståelse for norske regelverk og prosedyrer, og det er derfor en forutsetning at du behersker språket, både muntlig og skriftlig, med mindre noe annet er spesifisert i stillingsutlysningen. 

Søk på stillingen