Totalt tre verneverdige murgårder har gjennomgått en vesentlig rehabilitering og ombygging for å kunne tilpasses moderne bokvalitet og miljøhensyn.
Etableringen av de nye studentboligene er et samarbeid mellom Sammen (Studentskipnaden i Bergen) og LAB Entreprenør AS, og hvor Multiconsult Norge har bidratt som rådgiver på ingeniørfag.
- Vi er stolte av å ha vært en del av dette prosjektet, sier oppdragsleder Bjarne Høstmark i Multiconsult Norge. - Prosjektet er et godt eksempel på hvordan man kan ta vare på eksisterende bebyggelse og oppgradere denne til dagens krav og behov.
I tillegg til studentboliger er det etablert oppholdsrom, lesesal, vaskeri, sykkelparkering og tekniske rom i kjelleretasjen.
Byggene før rehabilitering