Olje og gass

Singapore har fem millioner mennesker, men er ikke større enn øya Hitra. Det gir plassproblemer. Multiconsults brede erfaring og store kunnskap innen anlegg i grunn og fjell gir «dybdekompetanse». Den kompetansen brukes i Singapore til å skaffe plass til næringsvirksomhet og infrastruktur – dypt under bakken.

 
Megaprosjekt
I det dristige og nyskapende megaprosjektet Jurong Rock Cavern i Singapore er Multiconsult med i et konsortium med Sintef Byggforsk og Singaporeselskapet TriTech. Jurong Rock Cavern er enorme underjordiske lagre for petroleumsrelaterte produkter.

De tre partnerne i konsortiet er enige om å fortsette samarbeidet. Kontrakten med Singapores Jurong Town Corporation er forlenget. Konsortiet har vist at ulik virksomhet og infrastruktur kan foregå under bakken. Slik bidrar Multiconsult og samarbeidspartnerne til å møte Singapores samfunnsutfordringer.

Internasjonalt mangfold
På store havdyp utenfor flere kontinenter letes det etter olje og gass, og Multiconsults kompetanse, spesielt innen marin geoteknikk, er etterspurt. Multiconsults oppdrag er spredt over store deler av verden, blant annet utenfor kysten av Vest-Afrika, i Russland og utenfor Australia.

Ekspertene på marin geoteknikk sitter i Norge og foretar sine beregninger for dypvannskonstruksjoner internasjonalt. Et eksempel er Gorgon-prosjektet, et gassutvinningsfelt utenfor nordvestkysten av Australia hvor geoteknikerne finner ut av grunnforholdene, som ved Gorgon er bløtleire, og designer fundamentering, her sugeanker, for bunnrammen på dypvannsinstallasjonene.
 Innen marin geoteknikk kan Multiconsult være inne i alle faser, fra konseptutvikling til detaljprosjektering og installasjon.

Arktisk teknologi
Kompetansen innen betongkonstruksjoner og arktisk teknologi, sammen med marin geoteknikk, er viktige elementer i oppdraget for Aker Solutions på olje- og gassfeltet Hebron utenfor Newfoundland. Dette er et isutsatt område, og derfor er betongkonstruksjon valgt. Multiconsult er verdensledende med sitt dataprogram for design  av betongkonstruksjoner og har klare mål om å være verdensledende på betongplattformer (GBS).

Innen olje og gass er Multiconsult helt i fremste rekke med sin generelle kompetansen på civil design av integrerte prosessanlegg på land, kompetansen på analyse og design av marine strukturer og ikke minst erfaringen og kunnskapen når det gjelder design og bygging i arktiske strøk.

Mer om Olje og gass

 
   "Vår 40 års erfaring
   innen olje og gass
   er brukt til å utvikle
   spesialkompetanse
   - ikke rart vi er en
   attraktiv partner for
   store olje- og 
   engineeringsselskap."
 
 

  
   BROSJYRE (Pdf - 3 Mb) 

 Kort presentasjonsbrosjyren for Olje og gass

 
 
  
REFERANSEPROSJEKTER

   Troll A

   Heidrun

   Adriadic LNG Terminal

   Sakhalin 1

   Sakhalin 2

   Snøhvit LNG

   Ormen Lange

   Goliat

   Jurong Cavern

   Søk referanseprosjekter

 


    PRODUKTER

   Kaier og havneanlegg

   Sjøvannssystemer

   Byggeområder for 
   prosessanlegg

   Stålstrukturer 

   Lagringsanlegg i fjell

   Bygg

   Fundament og marine
   betongstrukturer
 

 


   KOMPETANSEOMRÅDER

   Gå til kompetanseoversikt

 

  


 Ivar Eng - Leder av Olje og gass i Multiconsult


   Ivar Eng,
   Leder av forretningsområde
   Olje og gass   

Del dette

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn