Får vi nok frisk luft i boligene våre?

Onsdag 8. februar arrangerer Norsk Innemiljøorganisasjon (NiO) fagmøte om boligventilasjon i Multiconsults lokaler i Nedre Skøyen vei 2 i Oslo.

Med de nye energikravene vil alle nye boliger være kritisk avhengige av et godt fungerende ventilasjonssystem. Men hva er god nok ventilasjon og hvilke utfordringer står vi ovenfor?

- Dette seminaret blir spennende, og ikke minst faglig viktig. Byggebransjen trenger en møteplass hvor vi kan diskutere konsekvensene og mulighetene de nye endringene i lovverket betyr for VVS-installasjonene våre, sier Katrine Samdal, seksjon tekniske systemer rehab i avdeling Bygg og Eiendom i Multiconsult.


Det er signalisert at det vil komme strengere forskrifter fremover og at byggestandarden på sikt vil legge seg på nivå opp mot passivhus og plusshus standard. Dette krever kompetanse innen valg av riktig ventilasjonsprinsipp og valg av riktig luftmengde for den enkelte bolig.


Fagansvarlig for  VVS i Multiconsult Oslo, Kjell Ivar Moe, vil holde et spennende innlegg om ideelle luftmengder i boliger.


- Vi er opptatt av å sikre kvaliteten på innemiljøet ved å se på hvordan vi kan bygge energieffektive tekniske anlegg som både ivaretar forbrukerens trivsel og er økonomiske i innkjøp og drift, sier Kjell Ivar Moe.


Påmelding til katrine.samdal@multiconsult.no

Sted: Multiconsult, Nedre Skøyen vei 2 i Auditoriet
Tid: Onsdag 8. februar klokken 17.00
 

Seminarprogram

 

Velkommen v/Britt Ann K. Høiskar, leder NiO

  • Boligventilasjon – vanlige praktiske problemer v/Kristoffer Polak, Standard Norge
  • Hva er ideelle luftmengder i boliger? v/Kjell Ivar Moe, Multiconsult AS
  • Hvordan kan bygge-/ventilasjonsbransjen hjelpe den vanlige boligeier? v/Knut Skogstad, Flexit AS
  • Spørsmål/ Diskusjon v/Britt Ann K. Høiskar, leder NiO

Del dette

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn